"משנים מציאות" - כנס בנושא תזונה קטגונית וסוכרת

חברת ניליפוד טק השתתפה בכנס בנושא תזונה קטגונית וסוכרת, אשר התקיים ביום 21.6.19 בתאטרון גבעתיים

חברת ניליפוד השתתפה בכנס והציגה את מוצריה לכל באי הכנס. 
המודעות הציבורית היום לתזונה נבונה ונכונה והשפעותיה על גופנו הולכת וגוברת וכך גם הכרת החשיבות של שילוב סופרפודס כגון ספירולינה בתפריט היום יומי, דבר שמתאפשר לעשות היום בקלות רבה אודות למוצרים של חברת ניליפוד, אשר משלבים סופרפודס במוצרים אהובים ומוכרים - בטחינה, בפריכיות ובממרחים טעימים אחרים. 


תוכנית הארוע:


 09:15-10:00 זווית חדשה לטיפול בסוכרת

ד"ר מריאלה גלאנט, אנדוקרינולוגית, מומחית לטיפול בסוכרת והשמנה, המייסדת והבעלים של "מרכז גלאנט לטיפול בסוכרת"/ לימדו אותנו שסוכרת היא מחלה מתקדמת הדורשת טיפול אינטנסיבי יותר לאורך זמן. מחקרים חדשים מראים כי המציאות היא אחרת, ושאולי צריך להעריך מחדש את הגישה שלנו לטיפול במגיפת הסוכרת.
בהרצאה זו תבינו מה היא סוכרת, מה הסיבוכים ומה הם הטיפולים החדשניים ביותר וביניהם הדיאטה הקטוגנית.

10:00-10:45 דיאטה קטוגנית- עולם שלם על קצה המזלג
עדינה בכר, דיאטנית, מרכז גלאנט לטיפול בסוכרת ויו"ר עמותת הדיאטנים בישראל (עמותת עתיד(בהרצאה זו תכירו את עקרונות הדיאטה הקטוגנית, תבינו מדוע היא כלי יעיל לירידה במשקל ולאיזון סוכרת, תגלו מאיפה הכל התחיל וכמה שנים היא קיימת, תשמעו סיפורי הצלחה מעוררי השראה ותלמדו איך מיישמים אותה.

מה אוכלים, ממה נמנעים, מה חשוב להבין כדי למזער תופעות לוואי, מהן הטעויות הנפוצות, מהם מקורות המידע שמהם אפשר ללמוד ומאילו מתכונים טעימים ניתן ליהנות בדרך אל המטרה.

11:15-12:00 דיאטה קטוגנית – מזון למחשבה | לובה פלוטקין, דיאטנית, מרכז גלאנט לטיפול בסוכרת

הדיאטה הקטוגנית נמצאת בשימוש בעולם הרפואה כבר למעלה מ-100 שנים. בשנים האחרונות נחקרת גם השפעתה על המוח. בהרצאה תגלו כיצד הדיאטה הקטוגנית משפיעה על המוח, מהם היתרונות של הדיאטה במניעה וטיפול של מחלות שונות, מהם המחקרים החדשים בתחום ולמי הדיאטה יכולה להתאים.

12:00-12:45 דוקטור, מה יהיה עם הכולסטרול עם כל השומנים האלה שאתה נותן לי? | ד"ר דני קרת בהרצאה זו נבין אחת ולתמיד, מהם טריגליצרידים, כולסטרול, LDL ו HDL. מהו תפקידם ומטרתם החיונית לגוף האדם, נלמד כיצד להפסיק לפחד מכולסטרול ומ-LDL (אתגר לא קטן אחרי כל ההפחדות של הרופאים),מה באמת חשוב לחפש ולשפר בבדיקות הדם וכיצד לעשות זאת, מהם גורמי הסיכון המשמעותיים יותר משומני דם ללב שלנו  (תהליכי סיכרור- גליקציה, חימצון ודלקת), כיצד ניתן לשלוט בהם ולשפרם. אחת ולתמיד נפסיק לפחד משומנים בתזונה כולל הרוויים.

 

13:30-14:00 תזונה דלת פחמימה עשירה באופטימיות וטעמים  | גולדי אלישר לפני 4 וחצי שנים חיי השתנו. גידול בלבלב וכריתתו הפכו אותי לסוכרתית תלויה באינסולין. במקום לשקוע העדפתי להילחם. ניהלתי יומן תזונה ומדידות חוזרות ונשנות של סוכר. כך למדתי והבנתי בדיוק מה גורם לרמות הסוכר בדם לעלות. כל מה שהעלה לי את הסוכר בדם, הוצאתי מהתפריט והתוצאה לא איחרה לבוא, נותרתי עם צלחת ריקה שבסופו של דבר הובילה לסיפור הצלחה. כך בעצם נולד המתכון הראשון שלי. עם ההבנה שיש עוד רבים כמוני, החלטתי להעביר הלאה את הידע שלי. הקמתי קבוצת פייסבוק והוצאתי ספר על תזונה ומתכונים דלי פחמימות. בהרצאה תשמעו על הסיפור האישי שלי ותגלו איך אפשר ליישם תזונה דלת פחמימות ולחיות חיים מלאים. תקבלו טיפים להצלחה, נחישות, אופטימיות, התארגנות וחשיבה יצירתית. אני החלטתי להביס את הסוכרת ועושה זאת עד היום בהצלחה. מקווה שתחליטו כמוני להילחם בסוכרת ולהצליח.

הרשמה לבלוג

© 2018 כל הזכויות שמורות לניליפוד טק   |   התאמת התבנית: ק.ג. עיצוב