כנס ארגון רוטרי - מוח בריא

חברת ניליפוד טק שמחה להשתתף בכנס השנתי של ארגון רוטרי (HYPER LIFE), אשר עסק בנושא: מוח בריא, גישות חדשניות מניה וטיפול. הכנס התקיים ב- 21.12.18 במרכז דוהל, תל אביב.

1/1

תכנית האירוע:

 

09:15 - 10:15

זיכרון ואלצהיימר - האם אנו רואים את האור בקצה המנהרה?

ד"ר קארין אלמן שינה

מומחית בנוירולוגיה ובהפרעות זיכרון. בעלת המרפאה לנוירולוגיה מותאמת אישית, רופאה בכירה במרפאת זיכרון במרכז הרפואי תל-אביב. בהרצאה נבין כיצד מאבחנים ירידה קוגניטיבית, מה הן הדמנציות הנפוצות, ומהם הטיפולים המוצעים כיום. נלמד על בדיקות המעבדה המקובלות ועל בדיקות מתקדמות יותר, ומתי כדאי לבצע אותן. נשמע על גישות חדשניות באבחון, עם דגש על הרגלים, אורחות חיים, וחשיפה לסביבה מסויימת, וכיצד אלו יכולים לתרום להבנת הגורמים לבעיה בזיכרון ועל ידי כך להתאים טיפול ספציפי לכל אחד. ולסיום נשמע על גישות טיפוליות חדשניות ומבוססות מדע למניעה ולטיפול בהפרעות זיכרון.

 

10:45 - 11:45
תזונה, אורח חיים ותרופות טבעיות למוח בריא בתפקוד מיטבי

אופיר פוגל
בי"ח אסף הרופא נטורופת, חוקר, מרצה וסופר. חוקר אריכות חיים בריאה והשפעת תזונה על המוח.
כולנו רוצים לשמור על מוח צלול ותפקודים קוגניטיביים טובים במהלך השנים, ואולי אף לשפרם. בשונה מהעבר, אנו יודעים כיום שבכל גיל יש למוח אפשרות להתפתח ולייצר יכולות חדשות. בהרצאה נסקור את עיקר הגורמים שעלולים לפגוע בתפקוד המוח אשר נתונים לשליטתנו. נעמיק בהבנת עקרונות התזונה החשובים, תוספי תזונה יעילים (ומסוכנים), ומזונות מיוחדים שעשויים לשפר תפקוד קוגניטיבי.

 

11:45 - 12:15

שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי - כיצד אימון במיינדפולנס משפיע על המוח ועל הבריאות הנפשית

ד"ר אסף פדרמן

מנהל הכשרות ופיתוח במכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה, מרכז סגול למוח ותודעה, המרכז הבינתחומי הרצליה

 

13:00 - 13:45

שינויים בחשיבה בגיל המבוגר - מן הנורמטיבי לפתולוגי

גיל סוזין

נוירופסיכולוג, פסיכולוג שיקומי מומחה, מנהל היחידה לשיקום קוגניטיבי במרכז סגול לרפואה היפרבארית (תא הלחץ) במרכז הרפואי אסף הרופא

בהרצאה נבין אילו שינויים קוגניטיביים הינם טבעיים לגיל לעומת שינויים פתולוגיים בחשיבה. אסקור דרכים ושיטות מוכרות לשימור תפקודי החשיבה – האם כל תרגול סודוקו באמת עוזר? נבין את הפוטנציאל הגלום בתחום ״המוח הגמיש״, ואתאר גם את הפוטנציאל הקיים בטיפולי הרפואה ההיפרברית (תא לחץ).

 

13:45 - 14:15

עדות אישית: "האלצהיימר שלי" – מסע הריפוי האישי של גל וייס

גל וייס

עדות אישית מאישה אמיצה ומיוחדת, שכבר בגיל 40 החלה לסבול מתסמינים של הידרדרות קוגנטיבית שאילצה אותה לעזוב את עבודתה ולשנות לחלוטין את כיוון חייה. גל תשתף בחווייה שלה - ממחלה להחלמה, בתובנות ובהמלצות שיש לה לתת למי שרוצים למנוע, או אפילו לטפל, בבעיות דומות. גל יוזמת קבוצות לעזרה עצמית ותמיכה הדדית למתמודדים עם ירידה קוגניטיבית, דמנציה ואלצהיימר. מקדמת שיתוף מידע, הכשרת מלווים לתהליכי שינוי, ושותפים לדרך שיעשו טוב לעוד רבים נוספים.

ספירולינה - בריאות המוח ומערכת העצבים

כ- 80% מהמוח הוא שומן, ולכן אספקה של חומצות שומן איכותיות, חיוניות מאוד לתפקוד תקין של המוח.

הספירולינה היא המקור העשיר ביותר בטבע ל-GLA (חומצת שומן חיונית מסוג גמא לינואלית) וכן המקור היחיד כמעט לפיגמנט הכחול הנדיר (PHYCOCYANIN).

הודות ל-GLA ולפגמנט הכחול, יש לספירולינה יכולת להמריץ את התפקוד של המוח ומערכת העצבים.

חלב אם מכיל GLA כדי לאפשר למוח התינוק להתפתח מהר ובכך להגדיל כשירויות וסיכויי הישרדות.

ה-GLA מזין את המוח ואת מערכת העצבים בערכים התזונתיים שהוא זקוק להם לבריאותו התקינה, ומכאן שה-GLA שבספירולינה חיוני לבריאות מערכת העצבים ותפקוד המוח. 

גם לפיגמנט הכחול שבספירולינה יש השפעה חיובית על המוח ועל מערכת העצבים.

הרשמה לבלוג

© 2018 כל הזכויות שמורות לניליפוד טק   |   התאמת התבנית: ק.ג. עיצוב