כנס התזונה והבריאות הגדול בישראל - אוכלים בריא

חברת ניליפוד טק השתתפה בכנס אוכלים בריא של חברת EatWell, אשר התקיים השנה במודיעין

1/1

חברת ניליפוד טק שמחה להשתתף בארוע הבריאות של חברת EatWell, להציג את מוצריה ולקבל תגובות מדהימות מהקהל שבא לבקר. המודעות הציבורית היום לתזונה נבונה ונכונה הולכת וגוברת וכך גם הכרת החשיבות של שילוב סופרפודס כגון ספירולינה בתפריט היום יומי, דבר שמתאפשר לעשות היום בקלות רבה אודות למוצרים של חברת ניליפוד, אשר משלבים סופרפודס במוצרים אהובים ומוכרים - בטחינה, בפריכיות ובממרחים טעימים אחרים. 

 

תכנית הארוע:

09:00-10:30 - הרצאתו של ד"ר גיל יוסף שחר - ראש המרכז לרפואת הרמב"ם - "כיצד לשפר את ספיגת המינרלים והויטמינים מהמזון שאנחנו אוכלים?" 

היום כולם כבר יודעים שמה שחשוב זה לא רק מה אנחנו אוכלים, אלא כמה אנחנו סופגים ממה שאנחנו אוכלים. אנשים רבים מתהלכים עם חסרים תזונתיים, לא כי הם לא אוכלים את המזונות הנכונים, אלא כי הם לא סופגים את מה שלמזון יש להציע. כיצד ניתן לשפר את ספיגת המינרלים והויטמינים מהמזון בקלות רבה? בהרצאה יינתנו עצות פרקטיות יומיומיות לתזונה בריאה למשפחה, ניתנות למימוש בכל מטבח, על מנת לשפר את ספיגת הויטמינים והמינרלים. בהרצאה נלמד על המכשולים שאפשר לעקוף, על התכנון הנכון של שינוי תזונתי ועל הדרכים הפרקטיות לשינוי תזונתי מוצלח בבית. יישום העצות שתקבלו בהרצאה, ישפר משמעותית את בריאותכם, יאיץ תהליכי ריפוי, יגדיל את הערנות והריכוז, ישפר את מראה העור, יאזן את המשקל ויקטין את הסיכון לעשרות מחלות קשות. ההרצאה כוללת את עצות הרמב"ם לצד ממצאי המדע העדכניים ביותר.

10:00-11:30 - הרצאתה של טלי מחלב - סדנת קינוחי שוקולד

לא פעם תהיתם האם אפשר לנהל אורח חיים בריא ולהמשיך לאכול שוקולד? מדי יום אתם מנהלים דיאלוג פנימי בין הרצון לאכול בריא לבין התשוקה למשהו מתוק? מסתבר שזה אפשרי! בסדנה מלאת תשוקה, טעם והנאה, נכיר מקרוב את עולם הקולינריה המתוקה, ללא סוכר מעובד, ללא גלוטן ועל בסיס חומרי גלם טבעיים ופשוטים. נכיר מקרוב את עולמו המופלא של פרי הקקאו, את ההיסטוריה מאחוריו ואת סגולותיו הרבות. נכיר את הממתיקים הטבעיים העדיפים לשימוש במטבח הבריא ונלמד מהי טכניקת העבודה איתם. נפגוש את השומנים החיוניים לשימוש ונלמד כיצד לשלבם בקינוחים חמים או קרים. נלמד להכין: משקה קקאו עוצמתי, עוגת בראוניז סופרפודס ללא אפייה ושוקולד קראצ' מריר. כל חומרי הגלם בסדנה הינם טבעוניים, רואו, ללא גלוטן וללא סוכר מעובד.

13:00-14:30 - הרצאתו של אופיר פוגל - "איך לשמור על מוח בריא?"

כולנו רוצים לשמור על מוח צלול ותפקודים קוגניטיביים טובים במהלך השנים, ואולי אף לשפרם. בשונה מהעבר, אנו יודעים כיום שבכל גיל יש למוח אפשרות להתפתח ולייצר יכולות חדשות. בהרצאה נסקור את עיקר הגורמים שעלולים לפגוע בתפקוד המוח אשר נתונים לשליטתנו. ההרצאה תתמקד בעיקר בבעיות זיכרון, דרדור קוגניטיבי תלוי גיל, דמנציה ואלצהיימר. נעמיק בהבנת עקרונות התזונה החשובים, תוספי תזונה יעילים (ומסוכנים), ומזונות מיוחדים שעשויים לשפר תפקוד קוגניטיבי.

הרשמה לבלוג

© 2018 כל הזכויות שמורות לניליפוד טק   |   התאמת התבנית: ק.ג. עיצוב