כנס הפרעות קשב וריכוז - גישות חדשניות, מניעה וטיפול אלטרנטיבי ללא תרופות

חברת ניליפוד טק השתתפה בכנס בנושא הפרעות קשב וריכוז, אשר התקיים ביום 24.5.19 במרכז דוהל בתל אביב

1/1

חברת ניליפוד השתתפה בכנס והציגה את מוצריה לכל באי הכנס. 
המודעות הציבורית היום לתזונה נבונה ונכונה והשפעותיה על גופנו הולכת וגוברת וכך גם הכרת החשיבות של שילוב סופרפודס כגון ספירולינה בתפריט היום יומי, דבר שמתאפשר לעשות היום בקלות רבה אודות למוצרים של חברת ניליפוד, אשר משלבים סופרפודס במוצרים אהובים ומוכרים - בטחינה, בפריכיות ובממרחים טעימים אחרים. 


תוכנית הארוע:

9:10-9:30  הפרעת קשב לכול

רותם אליזרע, כתב הבריאות של ידיעות אחרונות

כולנו חלק מסטטיסטיקה כלשהי. איפה כל אחד מאיתנו נמצא בסטטיסטיקה של האבחונים, המרשמים והשימוש בתרופות להפרעות קשב? בהרצאה זו נבין את המצב בישראל, מה הבעיה? מה יכולים להיות הגורמים? לאן מצביעה המגמה העתידית ומדוע נדרש שינוי. זו המציאות שבה אנו חיים וחשוב שנבין אותה.

9:30-10:00  תרופות הן לא גזירה משמים- טיפול שורשי בקשב וריכוז

ד"ר מיכאל אבולעפיה, פסיכיאטר ילדים ונוער, מנהל מכון 'אבולעפיה' להכשרת פסיכותרפיסטים

מהי בעצם הפרעת קשב? האם זו מחלה? אילו גורמים יכולים ליצור סימפטומים של הפרעת קשב? האם טיפול רק בתסמינים הינו טיפול אמיתי ומה משמעותו לטווח הארוך? אלו הן שאלות בסיסיות שכל הורה ופסיכיאטר צריך לשאול את עצמו לפני החלטה על טיפול בהפרעת קשב. בהרצאה נשמע על גישה פסיכיאטרית שונה מהמקובל, של טיפול שורשי בהפרעת קשב העושה שימוש בכוחות פנימיים וסביבתיים העומדים לרשות הילד או הנער, מתוך ענווה וכבוד למטופל, להוריו ולסביבתו.

10:00-10:20  לנצח את הסטטיסטיקה- הולך עם הלב

איך נער בן 16 מצפת שהוגדר כנכשל וחריג יוצא לדרך של הגשמה עצמית כנגד כל הסיכויים? מה גרם לו להאמין בעצמו למרות הכישלון בבית הספר? הרגע בו החליט ללכת עם הלב ולהקשיב לעצמו, והמילים שהיה צריך לשמוע כדי לקבל את המוטיבציה להגשמת חלומו. ההרצאה מגוללת את סיפורו האישי ומעורר ההשראה של נער שהאמין בעצמו למרות שבבית ספר לא זיהו בו משהו מיוחד.
נוה צור הוא זוכה בפרס אופיר לשחקן הטוב ביותר (2018) ובפרסי פסטיבל חיפה לשחקן הטוב ביותר ועל תרומה אומנותית יוצאת דופן (2016-2018).

 11:00-11:30 תזונה היא מילה יפה לאוכל

לפעמים יש לעבור משבר אישי כדי לגלות מה חשוב לנו בחיים. במקרה שלי המשבר היה אוכל. הבנתי שלמרכיבים שונים בתזונה יש השפעה שונה על יכולת הקשב, ההתנהגות וההרגשה של ילדי. לעיתים קרובות תפיסות תזונתיות שגויות או פשוט התעלמות מחשיבות האוכל גורמים לתסמינים שונים, למשל להפרעות קשב. האם יתכן שמה שאנחנו מחשיבים כאוכל מזיק עשוי להיות מזון חיוני למוח? האם לחילופין, יתכן שאוכל מסוים שהחשבנו כבריאותי הוא למעשה מזיק? בהרצאה זו נסביר בקצרה את המנגנון התזונתי של המוח ולפיכך נחשוב מה כדאי לאכול יותר ומה פחות, ומדוע זהו נדבך חשוב בטיפול.

 

 11:30-12:00 זה (לא) רק ספורט

אסף פסטינגר, דיאטן קליני וספורט (R.D), בוגר תואר שני במדעי התזונה (M.Sc) והבעלים של סטודיו Motion Community

הרצאה מעוררת השראה של אסף פסטיגר, שהיה "ילד בעייתי" עם הפרעת קשב חמורה ודיסלקציה, שיספר על הדרך שלו להצלחה ועל המחקר על ספורט והפרעת קשב. האם פעילות גופנית יכולה להקל על תסמינים של הפרעות קשב? האם יש השפעה לפעילות גופנית חד פעמית? מהו סוג האימון היעיל ביותר לפני פגישה או מבחן? האם קיימים תרגילים שמומלץ לבצע? בהרצאה זו נבין את המנגנונים הפיזיולוגים המושפעים מפעילות גופנית ומה חשיבותה.

 

 12:00-12:30 רגשות ומחשבות

תבניות של חשיבה שלילית ורגשות לא נעימים הם גורמים המלווים הפרעת קשב ביחסי גומלין הדוקים. בהרצאה זו נדבר על הקשר בין העולם הרגשי לבין הפרעת הקשב ועל הדרכים להתערב ולטפל בקשר הזה. טיפול רגשי ואימון הם כלים בסיסיים, הפועלים במישור הרגשי הפיזיולוגי על ידי שינוי דפוסי חשיבה. בהרצאה זו נבין מה החשיבות של אימון וטיפול רגשי ואיזה כלים פשוטים זמינים לנו.

 

 13:15-13:45 הפרעת קשב במפגש עם המערכת החינוכית

מה עושים כאשר לילד יש הפרעות קשב וריכוז והוא לא מסתדר בבית הספר? האם זו גזירת גורל? לחפש בית ספר אחר? האם ניתן להפוך חוויית כישלון לחוויית מסוגלות?  להורה יכול להיות תפקיד מרכזי בהובלת שינוי והתגייסות הצוות החינוכי עבור ילדו, במטרה לייצר חווית הצלחה ומסוגלות אישית לימודית גבוהה של הילד. בהרצאה ננסה להבין מהי הדרך הטובה ביותר לחולל שינוי, מיהם הגורמים שעשויים לסייע בתהליך כזה ואיך מציידים את הילדים בכלים מעשיים להתמודדות עם הפרעת הקשב והריכוז בתוך חיי בית הספר.

הרשמה לבלוג

© 2018 כל הזכויות שמורות לניליפוד טק   |   התאמת התבנית: ק.ג. עיצוב