טחינה גולמית כבסיס לתזונה טבעונית

אורח החיים הטבעוני הולך ותופס תאוצה בישראל ואיתו הולכת וגוברת המודעות והדרישה למוצרי מזון טבעוניים.הטחינה מהווה מרכיב מרכזי בתזונה הטבעונית. זאת משום שהיא עשירה בחלבון, בברזל ובסידן. טחינה גולמית משומשום מלא אשר נטחנת ביחד עם קליפת השומשום מכילה ערכים תזונתיים גבוהים יותר מטחינה משומשום רגיל אשר בה מופרדת הקליפה. מעבר לקיומו של שיעור גבוה של סיבים תזונתיים החיוניים לתהליך העיכול ונמצאים רק בזרעים שלא קולפו, טחינה משומשום מלא מכילה שיעור גבוה במיוחד של מינרלים. לטחינה המלאה יש יתרון גם בשיעור הברזל כ-5 מ"ג ל-2 כפות לעומת 1 מ"ג בטחינה גולמית רגילה.


חברת ניליפוד השיקה טחינה גולמית משומשום מלא בתוספת ספירולינה (טחינולינה). טחינה זו מתאימה לתזונה נבונה ולתזונה טבעונית. הטחינולינה עשויה כאמור משומשום מלא, אשר בנוסף ליתרונותיו הברורים שצוינו, היא מכילה גם את אצת העל - ספירולינה, אשר עשירה ברכיבים תזונתיים שמסייעים לתפקוד תקין של הגוף.

הספירולינה מכילה, בין היתר, מינרלים כגון מגנזיום, ברזל, סידן, אשלגן, נחושת, כרום, זרחן, סלניום ואבץ. יש בה כלורופיל אשר מעניק את הפיגמנט הירוק לכל הצמחים. בנוסף, בספירולינה ישנו ריכוז גבוה של מינרלים וויטמינים. ובהם ויטמינים מקבוצת ,B ויטמין,D ויטמין C, ויטמין E ועוד.


ידוע כי טבעונים מתקשים לצרוך ויטמין B12 מהתזונה שלהם ולכן הספירולינה יכולה להוות מקור מעולה להשלמה של ויטמין זה. הספירולינה עשירה בחלבון ויש בה את הכמות הגבוהה ביותר של חלבון מלא (חלבון מלא הינו חלבון המכיל את כל שמונה חומצות האמינו החיוניות), יותר מכל שאר המזונות המוכרים.

אפשר לשלב בארוחה גם פריכית כוסמת של חברת ניליפוד, אשר מכילה כמות גבוהה של חלבון.


אז שיהיה בתיאבון ולבריאות!

הרשמה לבלוג

© 2018 כל הזכויות שמורות לניליפוד טק   |   התאמת התבנית: ק.ג. עיצוב