יתרונות הכלורופיל בתזונה היום יומית שלנו

עודכן ב: 6 נוב 2018

הכלורופיל הוא החומר אשר נותן את הצבע הירוק בעלים. הוא קולט את אור השמש ומסייע בהליך הפוטוסינתזה (במסגרתו מפיקים באמצעות אנרגיית האור, סוכר ממים ומפחמן דו-חמצני, ופולטים תוך כדי כך חמצן, שכה חיוני לחיים בכדור הארץ).

הכלורופיל דומה במבנה שלו להמוגלובין אשר מוליך את החמצן לתאים בגופנו. במרכז המולקולה של ההמוגלובין נמצא אטום ברזל ואילו בכלורופיל נמצא אטום מגנזיום.


מאז העת העתיקה, הכלורופיל משמש כתרופת פלא. הכלורופיל עוזר לפעילות תקינה של מערכות שונות בגופנו וידוע כמסייע במניעת מחלות רבות. בין היתר הכלורופיל- משפר את ספירת הדם, עוזר בהגברת האנרגיה בגוף, מסייע למניעת סרטן, מספק ברזל לגוף, מנטרל רעלים, מטהר את הכבד, מזרז ריפוי פצעים, מנטרל ריחות גוף, מקל ומפחית כאבים שונים, מסייע בדלקות חניכיים, מרפא כיבים במערכת העיכול, משפר את הראייה ועוד.


הכלורופיל מכיל כמויות משמעותיות של חמצן ולפיכך ממלא תפקיד מכריע בתמיכה בחיידקים טובים. לכן, ככל שנצרוך כמות גדולה יותר של כלורופיל, כך ישתפר האיזון של חיידקי המעיים שלנו, וכתוצאה מכך, תשתפר גם בריאותנו.


מקור נפלא לצריכת כלורופיל הינו באמצעות אצת הספירולינה הירוקה, אשר ידועה כמכילה רמות גבוהות מאוד של כלורופיל.


אצת הספירולינה נחשבת כיום כ״מזון פונקציונלי״, כלומר מזון אשר הוכח כמסייע בתפקודי גוף מסויימים, מעודד בריאות ומפחית את הסיכון למחלות שונות.

בנוסף היא זכתה בכינוי - סופרפוד, כלומר מזון אשר מכיל ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון בכמויות גדולות ויוצאות דופן בהשוואה למזונות אחרים ובעל יכולות ריפוי והארכת חיים.


אם כך, איזו דרך טובה יותר לצרוך כלורופיל מאשר באמצעות משקאות ומזונות המכילים ספירולינה. ופה בדיוק נכנסים לתמונה מוצרים חדשים של חברת ניליפוד-טק, אשר צריכתם היום יומית תכניס לחיינו ולגופנו את הפלא הירוק הזה ועוד יתרונות בריאותיים רבים תוך כדי הנאה מטעם נפלא - פריכיות עם ספירולינה, טחינולינה (טחינה גולמית בתוספת ספירולינה) וממרח חמאת בוטנים בתוספת ספירולינה – הם הפתרון המושלם. מצד אחד מזונות טעימים ומוכרים שכולנו אוהבים ומצד שני בעלי ערך מוסף עצום לבריאותנו.

הרשמה לבלוג

© 2018 כל הזכויות שמורות לניליפוד טק   |   התאמת התבנית: ק.ג. עיצוב