סוד הקסם של פריכיות הכוסמת

עודכן ב: 14 אוק 2018

אחד מתוך כל ארבעה ישראלים אוכל פריכיות באופן קבוע

במקביל לכך, משנה לשנה מתבצע מעבר של צרכנים מפריכיות אורז פשוטות לפריכיות כוסמת ולא בכדי.


יותר ויותר ישראלים מגלים את היתרונות הגלומים באכילת פריכיות כוסמת בארוחות העיקריות ואף בין הארוחות כנשנוש בריא.


לפריכיות הכוסמת יתרונות תזונתיים ובריאותיים משמעותיים על-פני פריכיות האורז המסורתיות. התוספת הכספית (כ- שני ש"ח) היא זניחה לעומת היתרונות התזונתיים של הכוסמת.


ואם כבר בחרתם בפריכיות כוסמת אז הכי טוב לרכוש פריכיות כוסמת בתוספת אצת ספירולינה אשר לצד הטעם הנהדר גם כוללות הרכב תזונתי עשיר ומזין יותר מכל פריכיות אחרות.


מרגע שקנינו אריזת פריכיות הביתה, הן תמיד יחכו לנו במזווה של המטבח לכך שנפתח את האריזה וננגוס במרקם הקריספי שלהן. סוד הצלחתן הוא כנראה כושר ההסתגלות המושלם שלהן לכל ארוחה באשר היא.


לפריכיות כוסמת יש יכולת להשתלב עם כל מזון, החל מהנפוץ ביותר בארוחות בוקר ישראליות כגון: גבינה לבנה, קוטג', אבוקדו, ביצים מטוגנות או קשות, סלט ירקות רענן או דג סלמון. בארוחות צהריים וערב ניתן לשלב את הפריכיות עם טחינה גולמית, סלטים ירוקים עשירים, דג טונה, טופו, חמוצים והרשימה עוד ארוכה.


שוחרי בריאות מעדיפים פריכיות נטולות מלח, בין היתר מפני שמלח אפשר תמיד להוסיף בעצמנו אם פתאום מתחשק. באופן מפתיע, כל מה שנמרח על פריכית כוסמת יהיה טעים ומשביע.


כיום, תפריטי תזונה רבים כוללים הנחיות ברורות להימנע מגלוטן ואינם מכילים מזון שמכיל גלוטן. כוסמת נטולת גלוטן באופן טבעי. אנשים אשר רגישים לגלוטן מפתחים נפיחות בבטן אשר גורמת לחוסר נוחות ולכן אכילת פריכיות כוסמת מסייעת בין היתר להימנעות מתופעה זו.


מאפיינים נוספים של פריכיות הכוסמת בתוספת ספירולינה הם היעדר חומרים משמרים, צבעי מאכל, שמן מאכל או חומרים מלאכותיים אחרים ולכן אכילת הפריכיות אינה מזיקה לנו כלל וכלל אלא רק מועילה.


ישנן גם פריכיות כוסמת אורגנית בתוספת ספירולינה. זוהי תוצרת אורגנית מפוקחת ומאושרת ע"י IQC, המכון לבקרה ואיכות.


כוסמת גם ידועה באינדקס גליקמי נמוך (54) אשר הופך אותה למתאימה במיוחד לסוכרתיים ולכל מי ששומר על תזונה מאוזנת ונבונה.


אלו ששומרים על משקל מאוזן נעזרים בפריכיות כוסמת לשמירה על תפריט דיאטטי מפני שהיא תורמת לתחושת שובע לאורך זמן.


הכוסמת מכילה חלבון מלא ועשיר, חומצות אמינו, חומצה פולית, סיבים תזונתיים, מינרלים כגון: ברזל, מנגן זרחן, אבץ, מגנזיום, ויטמינים B ו- E ועוד.


להשיג בחנויות טבע ברחבי הארץ.

הרשמה לבלוג

© 2018 כל הזכויות שמורות לניליפוד טק   |   התאמת התבנית: ק.ג. עיצוב